Ázia
Mjanmarsko
Myanmar
- Hlavné mesto
- Nay Pyi Taw
- Počet obyvateľov
- 54 850 648
- Mena
- Mjanmarský kyat (MMK)
- Telefónna predvoľba
- +95
- Jazyky
- Barmčina
- 47zastúpení
- 39veľvyslanectiev
- 7konzulátov
- 1honorárny konzulát
Mjanmarsko
Veľvyslanectvá v Rangúne
Svoje zastúpenia v Mjanmarsku má 41 krajín: spolu 47 zastúpení (39 veľvyslanectiev, 7 konzulátov a jeden honorárny konzulát). Všetkých 39 veľvyslanectiev sídli v Rangúne, hoci hlavným mestom je Nay Pyi Taw. Konzuláty nájdete aj v mestách Mandalaj a Sittwe.
Ázia
Mjanmarsko
Myanmar
Zastúpenia nájdete aj v ďalších mestách: Mandalaj (3) a Sittwe (3); väčšinou ide o generálne konzuláty, konzuláty a honorárne konzuláty.
V Mjanmarsku poznáme telefón pri 31 a úradné hodiny pri 15 zo 47 zastúpení.
Vstup do Mjanmarska pre držiteľov 198 pasov podľa vízových údajov: 10 bez víza; 6 s vízom pri príchode; 87 s elektronickým vízom; 95 s vízom z veľvyslanectva alebo konzulátu.
Naopak pas Mjanmarska otvára bez vopred vybaveného víza 42 destinácií, kým 100 krajín vyžaduje vízum vopred. To je 181. miesto zo 199 pasov.
| Rok | Žiadosti | Vydané víza | Zamietnutia | Podiel zamietnutí | Podiel víz na viacnásobný vstup |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 7 012 | 5 675 | 1 169 | 17,1 % | 55,2 % |
| 2024 | 7 024 | 5 761 | 1 206 | 17,3 % | 58,5 % |
| 2025 | 7 393 | 6 079 | 1 263 | 17,1 % | 58,8 % |
| Krajina | Žiadosti | Vydané víza | Podiel zamietnutí |
|---|---|---|---|
| Nemecko | 2 522 | 1 946 | 22,3 % |
| Francúzsko | 1 676 | 1 527 | 8,1 % |
| Holandsko | 1 634 | 1 218 | 24,3 % |
| Taliansko | 1 561 | 1 388 | 11,1 % |
V roku 2025 prijali schengenské konzuláty v Mjanmarsku 7 393 žiadostí o krátkodobé vízum a vydali 6 079 víz. Podiel zamietnutí bol 17,1 % (vo svete 14,6 %). V roku 2024 bol podiel prakticky rovnaký: 17,3 %. Počet žiadostí stúpol o 5 % (2024: 7 024).
Najviac žiadostí prijali konzuláty Nemecka (2 522), Francúzska (1 676), Holandska (1 634) a Talianska (1 561).
Zo štátov, ktoré prijali aspoň 500 žiadostí, majú najnižší podiel zamietnutí konzuláty Francúzska (8,1 %) a najvyšší konzuláty Holandska (24,3 %). Od roku 2024 podiel najviac stúpol na konzulátoch Holandska (+11,0 percentuálnych bodov) a najviac klesol na konzulátoch Talianska (−14,1 percentuálneho bodu).
Zahrnutí sú všetci žiadatelia, ktorí podávajú doklady v Mjanmarsku, bez ohľadu na štátnu príslušnosť.
Zdroj: Európska komisia, Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti, vízová štatistika podľa konzulátov za 2023–2025 (© Európska únia, opakované použitie podľa licencie CC BY 4.0). Krátkodobé víza (typ C). Odkiaľ čísla pochádzajú
| Vydané víza | fiškálny rok 2024 | fiškálny rok 2025 |
|---|---|---|
| Návštevy (B) | 4 311 | 2 408 |
| Štúdium (F, M) | 3 799 | 1 720 |
| Výmenné pobyty (J) | 257 | 80 |
| Práca a zmluvy (H, L, O, E…) | 126 | 55 |
| Tranzit a posádky (C, D) | 4 915 | 3 380 |
| Diplomatické a služobné (A, G) | 135 | 162 |
| Snúbenci (K) | 331 | 334 |
| Spolu | 13 874 | 8 139 |
| Upravený podiel zamietnutí víz B | 62,6 % | 64,2 % |
Vo fiškálnom roku 2025 (október 2024 – september 2025) vydali USA občanom Mjanmarska 8 139 neimigračných víz (91. najvyšší počet spomedzi 206 štátnych príslušností v štatistike). Na tranzitné víza a víza pre posádky (C a D) pripadlo 42 %, na turistické a obchodné víza 30 % a na študentské víza 21 %. Je to o 41 % menej ako vo fiškálnom roku 2024 (13 874).
Od októbra 2025 do februára 2026 dostali občania Mjanmarska 58 víz — o 99 % menej ako v rovnakom období pred rokom.
Pri turistických a obchodných vízach (B1/B2) uvádza ministerstvo zahraničných vecí pre občanov Mjanmarska upravený podiel zamietnutí 64,2 % vo fiškálnom roku 2025 (v roku 2024: 62,6 %).
Zdroj: ministerstvo zahraničných vecí USA, Úrad pre konzulárne záležitosti: neimigračné víza vydané po mesiacoch (posledný mesiac: február 2026) a upravené podiely zamietnutí (voľné dielo). Fiškálny rok USA trvá od októbra do septembra. Odkiaľ čísla pochádzajú
Veľvyslanectvá Mjanmarska v zahraničí (41)
Vlastná sieť Mjanmarska v zahraničí má 41 zastúpení v 34 krajinách. Najviac zastúpení má v Číne (3), v Indii (3), v Nemecku (2), v Thajsku (2) a v USA (2).
Hlavným mestom je Nay Pyi Taw. Počet obyvateľov Mjanmarska je zhruba 54,9 mil., rozloha 678 500 km². Hlavným jazykom je barmčina. Menou je mjanmarský kyat (MMK), medzinárodná predvoľba je +95.
Všetkých 39 veľvyslanectiev sídli v Rangúne, hoci hlavným mestom je Nay Pyi Taw. Najviac zastúpení v Mjanmarsku má India — 3; ďalej Bangladéš (2), Čína (2), Indonézia (2) a USA (2).
Čo o cestách do Mjanmarska hovoria ministerstvá zahraničných vecí: ministerstvo zahraničných vecí USA zaraďuje Mjanmarsko do stupňa 4 („necestujte“, stav k 7. mája 2026), britské ministerstvo zahraničných vecí (FCDO) neodporúča žiadne cesty do niektorých oblastí Mjanmarska (stav k 4. augusta 2026) a nemecké ministerstvo zahraničných vecí formálne varuje pred cestami do Mjanmarska (stav k 13. októbra 2026). Tieto odporúčania sú určené občanom jednotlivých štátov.
Všetkých 39 veľvyslanectiev sídli v Rangúne, hoci hlavným mestom je Nay Pyi Taw. Konzuláty nájdete aj v mestách Mandalaj a Sittwe.
V Mjanmarsku je 39 veľvyslanectiev. Spolu s konzulátmi, honorárnymi konzulátmi a ďalšími úradmi ide o 47 zahraničných zastúpení.
India — 3 zastúpenia; ďalej Bangladéš (2).
Závisí od pasu. Vstup do Mjanmarska pre držiteľov 198 pasov podľa vízových údajov: 10 bez víza; 6 s vízom pri príchode; 87 s elektronickým vízom; 95 s vízom z veľvyslanectva alebo konzulátu.