Asie
Myanmar
- Hlavní město
- Nay Pyi Taw
- Počet obyvatel
- 54 850 648
- Měna
- Myanmarský kyat (MMK)
- Telefonní předvolba
- +95
- Jazyky
- Barmština
- 47zastoupení
- 39velvyslanectví
- 7konzulátů
- 1honorární konzulát
Myanmar
Velvyslanectví v Rangúnu
Svá zastoupení v Myanmaru má 41 zemí: celkem 47 zastoupení (39 velvyslanectví, 7 konzulátů a jeden honorární konzulát). Všech 39 velvyslanectví sídlí v Rangúnu, přestože hlavním městem je Nay Pyi Taw. Konzuláty najdete také ve městech Mandalaj a Sittwe.
Asie
Myanmar
Zastoupení najdete i v dalších městech: Mandalaj (3) a Sittwe (3); většinou jde o generální konzuláty, konzuláty a honorární konzuláty.
V Myanmaru známe telefon u 31 a úřední hodiny u 15 ze 47 zastoupení.
Vstup do Myanmaru pro držitele 198 pasů z vízových údajů: 10 bez víza; 6 s vízem při příjezdu; 87 s elektronickým vízem; 95 s vízem z velvyslanectví či konzulátu.
Naopak pas Myanmaru otevírá bez předem vyřízeného víza 42 destinací, zatímco 100 zemí vyžaduje vízum předem. To je 181. místo ze 199 pasů.
| Rok | Žádosti | Vydaná víza | Zamítnutí | Podíl zamítnutí | Podíl víz pro více vstupů |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 7 012 | 5 675 | 1 169 | 17,1 % | 55,2 % |
| 2024 | 7 024 | 5 761 | 1 206 | 17,3 % | 58,5 % |
| 2025 | 7 393 | 6 079 | 1 263 | 17,1 % | 58,8 % |
| Země | Žádosti | Vydaná víza | Podíl zamítnutí |
|---|---|---|---|
| Německo | 2 522 | 1 946 | 22,3 % |
| Francie | 1 676 | 1 527 | 8,1 % |
| Nizozemsko | 1 634 | 1 218 | 24,3 % |
| Itálie | 1 561 | 1 388 | 11,1 % |
V roce 2025 přijaly schengenské konzuláty v Myanmaru 7 393 žádostí o krátkodobé vízum a vydaly 6 079 víz. Podíl zamítnutí činil 17,1 % (ve světě 14,6 %). V roce 2024 byl podíl prakticky stejný: 17,3 %. Počet žádostí vzrostl o 5 % (2024: 7 024).
Nejvíce žádostí přijaly konzuláty Německa (2 522), Francie (1 676), Nizozemska (1 634) a Itálie (1 561).
Ze států, které přijaly nejméně 500 žádostí, mají nejnižší podíl zamítnutí konzuláty Francie (8,1 %) a nejvyšší konzuláty Nizozemska (24,3 %). Od roku 2024 podíl nejvíce vzrostl na konzulátech Nizozemska (+11,0 procentních bodů) a nejvíce klesl na konzulátech Itálie (−14,1 procentního bodu).
Zahrnuti jsou všichni žadatelé, kteří podávají doklady v Myanmaru, bez ohledu na státní příslušnost.
Zdroj: Evropská komise, Generální ředitelství pro migraci a vnitřní věci, vízová statistika podle konzulátů za 2023–2025 (© Evropská unie, opakované použití podle licence CC BY 4.0). Krátkodobá víza (typ C). Odkud čísla pocházejí
| Vydaná víza | fisk. rok 2024 | fisk. rok 2025 |
|---|---|---|
| Návštěvy (B) | 4 311 | 2 408 |
| Studium (F, M) | 3 799 | 1 720 |
| Výměnné pobyty (J) | 257 | 80 |
| Práce a smlouvy (H, L, O, E…) | 126 | 55 |
| Tranzit a posádky (C, D) | 4 915 | 3 380 |
| Diplomatická a služební (A, G) | 135 | 162 |
| Snoubenci (K) | 331 | 334 |
| Celkem | 13 874 | 8 139 |
| Upravený podíl zamítnutí víz B | 62,6 % | 64,2 % |
Ve fiskálním roce 2025 (říjen 2024 – září 2025) vydaly USA občanům Myanmaru 8 139 nepřistěhovaleckých víz (91. nejvyšší počet mezi 206 státními příslušnostmi ve statistice). Na tranzitní víza a víza pro posádky (C a D) připadlo 42 %, na turistická a obchodní víza 30 % a na studentská víza 21 %. To je o 41 % méně než ve fiskálním roce 2024 (13 874).
Od října 2025 do února 2026 dostali občané Myanmaru 58 víz — o 99 % méně než ve stejném období před rokem.
U turistických a obchodních víz (B1/B2) uvádí ministerstvo zahraničí pro občany Myanmaru upravený podíl zamítnutí 64,2 % ve fiskálním roce 2025 (v roce 2024: 62,6 %).
Zdroj: ministerstvo zahraničí USA, Úřad pro konzulární záležitosti: nepřistěhovalecká víza vydaná po měsících (poslední měsíc: únor 2026) a upravené podíly zamítnutí (volné dílo). Fiskální rok USA trvá od října do září. Odkud čísla pocházejí
Velvyslanectví Myanmaru v zahraničí (41)
Vlastní síť Myanmaru v zahraničí čítá 41 zastoupení ve 34 zemích. Nejvíce zastoupení má v Číně (3), v Indii (3), v Německu (2), v Thajsku (2) a v USA (2).
Hlavním městem je Nay Pyi Taw. Počet obyvatel Myanmaru je zhruba 54,9 mil., rozloha 678 500 km². Hlavním jazykem je barmština. Měnou je myanmarský kyat (MMK), mezinárodní předvolba je +95.
Všech 39 velvyslanectví sídlí v Rangúnu, přestože hlavním městem je Nay Pyi Taw. Nejvíce zastoupení v Myanmaru má Indie — 3; dále Bangladéš (2), Čína (2), Indonésie (2) a USA (2).
Co o cestách do Myanmaru říkají ministerstva zahraničí: ministerstvo zahraničí USA řadí Myanmar do úrovně 4 („necestujte“, stav k 7. května 2026), britské ministerstvo zahraničí (FCDO) nedoporučuje žádné cesty do některých oblastí Myanmaru (stav k 4. srpna 2026) a německé ministerstvo zahraničí formálně varuje před cestami do Myanmaru (stav k 13. října 2026). Tato doporučení jsou určena občanům jednotlivých států.
Všech 39 velvyslanectví sídlí v Rangúnu, přestože hlavním městem je Nay Pyi Taw. Konzuláty najdete také ve městech Mandalaj a Sittwe.
V Myanmaru je 39 velvyslanectví. Spolu s konzuláty, honorárními konzuláty a dalšími úřady jde o 47 zahraničních zastoupení.
Indie — 3 zastoupení; dále Bangladéš (2).
Záleží na pasu. Vstup do Myanmaru pro držitele 198 pasů z vízových údajů: 10 bez víza; 6 s vízem při příjezdu; 87 s elektronickým vízem; 95 s vízem z velvyslanectví či konzulátu.