Asie
Macao
Macau
- Hlavní město
- Macao
- Počet obyvatel
- 685 900
- Měna
- Macajská pataca (MOP)
- Telefonní předvolba
- +853
- Jazyky
- Čínština, Portugalština
- 3zastoupení
- 2konzuláty
Macao
Svá zastoupení v Macao mají 3 země: celkem 3 zastoupení (2 konzuláty a jedno další zastoupení).
Asie
Macao
Macau
V Macao působí také 3 zahraniční zastoupení.
V Macao známe telefon u 1 a úřední hodiny u 1 ze 3 zastoupení.
Vstup do Macao pro držitele 198 pasů z vízových údajů: 90 bez víza; 101 s vízem při příjezdu; 7 s vízem z velvyslanectví či konzulátu.
Naopak pas Macao otevírá bez předem vyřízeného víza 130 destinací, zatímco 35 zemí vyžaduje vízum předem. To je 62. místo ze 199 pasů.
| Rok | Žádosti | Vydaná víza | Zamítnutí | Podíl zamítnutí | Podíl víz pro více vstupů |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 309 | 282 | 27 | 8,7 % | 34,0 % |
| 2024 | 341 | 289 | 10 | 3,3 % | 21,8 % |
| 2025 | 343 | 315 | 28 | 8,2 % | 36,5 % |
V roce 2025 přijaly schengenské konzuláty v Macao 343 žádostí o krátkodobé vízum a vydaly 315 víz. Podíl zamítnutí činil 8,2 % (ve světě 14,6 %). V roce 2024 činil podíl zamítnutí jen 3,3 %; vzrostl tedy o 4,8 procentního bodu. Počet žádostí se téměř nezměnil (2024: 341).
Zahrnuti jsou všichni žadatelé, kteří podávají doklady v Macao, bez ohledu na státní příslušnost.
Zdroj: Evropská komise, Generální ředitelství pro migraci a vnitřní věci, vízová statistika podle konzulátů za 2023–2025 (© Evropská unie, opakované použití podle licence CC BY 4.0). Krátkodobá víza (typ C). Odkud čísla pocházejí
| Vydaná víza | fisk. rok 2024 | fisk. rok 2025 |
|---|---|---|
| Návštěvy (B) | 2 227 | 1 889 |
| Studium (F, M) | 143 | 122 |
| Výměnné pobyty (J) | 25 | 20 |
| Práce a smlouvy (H, L, O, E…) | 48 | 34 |
| Tranzit a posádky (C, D) | 2 | 8 |
| Diplomatická a služební (A, G) | 0 | 6 |
| Snoubenci (K) | 4 | 0 |
| Celkem | 2 449 | 2 079 |
| Upravený podíl zamítnutí víz B | 9,8 % | 13,1 % |
Ve fiskálním roce 2025 (říjen 2024 – září 2025) vydaly USA občanům Macao 2 079 nepřistěhovaleckých víz (142. nejvyšší počet mezi 206 státními příslušnostmi ve statistice). Na turistická a obchodní víza (B1/B2) připadlo 91 %, na studentská víza 6 %. To je o 15 % méně než ve fiskálním roce 2024 (2 449).
Od října 2025 do února 2026 dostali občané Macao 713 víz — o 10 % méně než ve stejném období před rokem.
U turistických a obchodních víz (B1/B2) uvádí ministerstvo zahraničí pro občany Macao upravený podíl zamítnutí 13,1 % ve fiskálním roce 2025 (v roce 2024: 9,8 %).
Zdroj: ministerstvo zahraničí USA, Úřad pro konzulární záležitosti: nepřistěhovalecká víza vydaná po měsících (poslední měsíc: únor 2026) a upravené podíly zamítnutí (volné dílo). Fiskální rok USA trvá od října do září. Odkud čísla pocházejí
Velvyslanectví Macao v zahraničí (8)
Vlastní síť Macao v zahraničí čítá 8 zastoupení v 5 zemích. Nejvíce zastoupení má v Německu (4).
Hlavním městem je Macao. Počet obyvatel Macao je zhruba 685 900, rozloha 254 km². Hlavními jazyky jsou čínština a portugalština. Měnou je macajská pataca (MOP), mezinárodní předvolba je +853.
Co o cestách do Macao říkají ministerstva zahraničí: ministerstvo zahraničí USA řadí Macao do úrovně 3 („zvažte, zda cestovat“, stav k 3. září 2026), britské ministerstvo zahraničí (FCDO) před cestami do Macao nevaruje (stav k 11. prosince 2025) a německé ministerstvo zahraničí pro Macao cestovní varování nevydává (stav k 13. října 2026).
Záleží na pasu. Vstup do Macao pro držitele 198 pasů z vízových údajů: 90 bez víza; 101 s vízem při příjezdu; 7 s vízem z velvyslanectví či konzulátu.