Asie
Izrael
Israel
- Hlavní město
- Jerusalem
- Počet obyvatel
- 10 122 800
- Měna
- Izraelský nový šekel (ILS)
- Telefonní předvolba
- +972
- Jazyky
- Hebrejština, Arabština, Angličtina
- 134zastoupení
- 93velvyslanectví
- 26konzulátů
- 12honorárních konzulátů
Izrael
Velvyslanectví v Tel Avivu
Svá zastoupení v Izraeli má 84 zemí: celkem 134 zastoupení (93 velvyslanectví, 26 konzulátů, 12 honorárních konzulátů a 3 další zastoupení). Většina velvyslanectví — 76 z 93 — sídlí v Tel Avivu, přestože hlavním městem je Jerusalem. Konzuláty najdete také ve městech Jeruzalém, Haifa a Ejlat.
Asie
Izrael
Israel
Zastoupení najdete i v dalších městech: Jeruzalém (37), Haifa (11), Ejlat (4), Netanja (1) a Zikhron Ya‘aqov (1); většinou jde o generální konzuláty, konzuláty a honorární konzuláty.
V Izraeli známe telefon u 90 a úřední hodiny u 36 ze 134 zastoupení.
Vstup do Izraele pro držitele 198 pasů z vízových údajů: 101 s ETA; 97 s elektronickým vízem.
Naopak pas Izraele otevírá bez předem vyřízeného víza 141 destinací, zatímco 15 zemí vyžaduje vízum předem. To je 50. místo ze 199 pasů.
| Rok | Žádosti | Vydaná víza | Zamítnutí | Podíl zamítnutí | Podíl víz pro více vstupů |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 28 203 | 23 026 | 3 492 | 12,7 % | 39,1 % |
| 2024 (neúplný rok) | 28 711 | 21 199 | 4 521 | 16,8 % | 43,3 % |
| 2025 | 31 500 | 24 112 | 5 718 | 18,5 % | 38,3 % |
| Země | Žádosti | Vydaná víza | Podíl zamítnutí |
|---|---|---|---|
| Španělsko | 11 201 | 7 140 | 29,0 % |
| Francie | 5 836 | 4 782 | 11,4 % |
| Itálie | 4 824 | 3 910 | 17,9 % |
| Řecko | 2 773 | 2 272 | 14,5 % |
| Německo | 2 604 | 2 521 | 2,1 % |
| Belgie | 717 | 535 | 22,5 % |
| Rakousko | 678 | 603 | 4,6 % |
| Maďarsko | 579 | 434 | 22,6 % |
| Polsko | 432 | 417 | 0,0 % |
| Rumunsko | 280 | 275 | 1,3 % |
| Švédsko | 245 | 90 | 59,3 % |
| Finsko | 243 | 191 | 9,6 % |
V roce 2025 přijaly schengenské konzuláty v Izraeli 31 500 žádostí o krátkodobé vízum a vydaly 24 112 víz. Podíl zamítnutí činil 18,5 % (ve světě 14,6 %). Oproti roku 2024 (16,8 %) podíl zamítnutí vzrostl o 1,7 procentního bodu. Počet žádostí vzrostl o 10 % (2024: 28 711).
Nejvíce žádostí přijaly konzuláty Španělska (11 201), Francie (5 836), Itálie (4 824) a Řecka (2 773).
Ze států, které přijaly nejméně 500 žádostí, mají nejnižší podíl zamítnutí konzuláty Německa (2,1 %) a nejvyšší konzuláty Španělska (29,0 %). Od roku 2024 podíl nejvíce vzrostl na konzulátech Španělska (+10,4 procentního bodu) a nejvíce klesl na konzulátech Itálie (−3,2 procentního bodu).
Bulharsko a Rumunsko vydávají schengenská víza teprve od 31. března 2024, takže jejich čísla za rok 2024 pokrývají jen část roku. Zahrnuti jsou všichni žadatelé, kteří podávají doklady v Izraeli, bez ohledu na státní příslušnost.
Zdroj: Evropská komise, Generální ředitelství pro migraci a vnitřní věci, vízová statistika podle konzulátů za 2023–2025 (© Evropská unie, opakované použití podle licence CC BY 4.0). Krátkodobá víza (typ C). Odkud čísla pocházejí
| Vydaná víza | fisk. rok 2024 | fisk. rok 2025 |
|---|---|---|
| Návštěvy (B) | 30 790 | 19 890 |
| Studium (F, M) | 1 414 | 1 510 |
| Výměnné pobyty (J) | 4 142 | 4 163 |
| Práce a smlouvy (H, L, O, E…) | 5 216 | 5 781 |
| Tranzit a posádky (C, D) | 734 | 768 |
| Diplomatická a služební (A, G) | 2 616 | 2 894 |
| Snoubenci (K) | 21 | 17 |
| Celkem | 44 933 | 35 023 |
| Upravený podíl zamítnutí víz B | 8,6 % | 11,3 % |
Ve fiskálním roce 2025 (říjen 2024 – září 2025) vydaly USA občanům Izraele 35 023 nepřistěhovaleckých víz (40. nejvyšší počet mezi 206 státními příslušnostmi ve statistice). Na turistická a obchodní víza (B1/B2) připadlo 57 %, na pracovní a smluvní víza 17 % a na víza pro výměnné pobyty 12 %. To je o 22 % méně než ve fiskálním roce 2024 (44 933).
Od října 2025 do února 2026 dostali občané Izraele 11 389 víz — o 7 % méně než ve stejném období před rokem.
U turistických a obchodních víz (B1/B2) uvádí ministerstvo zahraničí pro občany Izraele upravený podíl zamítnutí 11,3 % ve fiskálním roce 2025 (v roce 2024: 8,6 %).
Zdroj: ministerstvo zahraničí USA, Úřad pro konzulární záležitosti: nepřistěhovalecká víza vydaná po měsících (poslední měsíc: únor 2026) a upravené podíly zamítnutí (volné dílo). Fiskální rok USA trvá od října do září. Odkud čísla pocházejí
Velvyslanectví Izraele v zahraničí (97)
Vlastní síť Izraele v zahraničí čítá 97 zastoupení v 70 zemích. Nejvíce zastoupení má v USA (7), v Argentině (4), ve Španělsku (3), v Indii (3) a v Itálii (3).
Hlavním městem je Jerusalem. V Izraeli žije přibližně 10,1 mil. obyvatel, rozloha činí 20 770 km². Hlavními jazyky jsou hebrejština, arabština a angličtina. Měnou je izraelský nový šekel (ILS), mezinárodní předvolba je +972.
Většina velvyslanectví — 76 z 93 — sídlí v Tel Avivu, přestože hlavním městem je Jerusalem. Největší zahraniční sítě v Izraeli mají Francie (5), Švýcarsko (4), Chile (4), Itálie (4) a Belgie (3).
Co o cestách do Izraele říkají ministerstva zahraničí: ministerstvo zahraničí USA řadí Izrael do úrovně 3 („zvažte, zda cestovat“, stav k 22. října 2026), britské ministerstvo zahraničí (FCDO) nedoporučuje žádné cesty do některých oblastí Izraele (stav k 27. října 2026) a německé ministerstvo zahraničí pro Izrael cestovní varování nevydává (stav k 29. října 2026).
Většina velvyslanectví — 76 z 93 — sídlí v Tel Avivu, přestože hlavním městem je Jerusalem. Konzuláty najdete také ve městech Jeruzalém, Haifa a Ejlat.
V Izraeli je 93 velvyslanectví. Spolu s konzuláty, honorárními konzuláty a dalšími úřady jde o 134 zahraničních zastoupení.
Francie — 5 zastoupení; dále Švýcarsko (4).
Záleží na pasu. Vstup do Izraele pro držitele 198 pasů z vízových údajů: 101 s ETA; 97 s elektronickým vízem.